Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    TÜRKLÜĞÜN VE İSLAMİYETİN SONSANCAĞI TÜRKİYE CUMHURİYETİ SoNSaNCaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

UĞUR IŞILAK'A NEYZEN’CE CEVAP

UĞUR IŞILAK'A NEYZEN’CE CEVAP

Daha önce bilindiği gibi, ülkücü camiaya yönelik çalışmalar yaparak ülkücülere nağmeler dizen, ülkücüleri basamak olarak kullanan önce isim sonra para daha sonra yaklaşan “Evet-Hayır” referandumu ile birlikte edindiği ülkücü kimliğini AKP’ ile pazarlık konusu yapan Uğur Işılak’a
    Hareket 2023’ten Neyzen’ce cevap geldi.

Kime Sorduysak seni,
    Doğru cevap vermediler.
    Kimi delikanlı edebiyatı yapar,
    Kimi üç kuruşa satar dediler.
    Kimi Paraya tapar,
    Referanduma “Evet” atar dediler.
    Künyesini almak için ettik AKP’ye telefon,
    Şimdilik yalakamız, gelecekte kıçı tekmelik dediler.
    Ülkücülere sorduk,
    O hiçbir zaman ülkücü olmadı ki,
    Ülkücü değil Türkücü,
    Zaman, Samanyolu’nun Ülkü Tv’nin gediklisi, AKP’nin meydanlardaki düdüğü, dediler
    Severmisiniz diye sorduk?
    Dönek soylu, deve boylu Uğur yürüsün de endamını görelim
    Biz delimiyiz Uğur Işılak gibi AKP’nin ışıldağının
    İki Lafına Kanalım
    AKP’nindee…
    AKP’nin uğurunundaa…
    Ecdadınıdaa doya, doya öpelim…

Murat ALPEREN /
    hareket2023.

Bin Sene De Okusam Ne Biliyorsun Diye Sorsalar Bana ...
    Haddimi Bilirim Derim..

AVAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    kars sarıkamış

Yetmedi mi bu garip milletin yıllardır çektiği? Yetmedi mi?... Yetmemiş demek ki Politika yalan demektir. Fakat yalana ihanet katarak rüştünü ıspat etmiş, aldığı cesaret ödülü boynuz'un hakkını vermiştir. İşte bu noktada, Uğur Işılak'ın verdiği destek, insanlarımızın bozulan kısmına ışık tutuyor.Çirkefliğin, şerefsizliğin, kahpeliğin büyük boyutlara tırmanarak, DÖNEKKUğur Işılak ve benzerlerinin şahsında pis pis sırıttığına şahit oluyoruz.
    Konu AVAR tarafından (30.Ağustos.2010 Saat 19:58 ) değiştirilmiştir.
    [

TÜRKLÜĞÜN VE İSLAMİYETİN SONSANCAĞI TÜRKİYE CUMHURİYETİ SoNSaNCaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hâlâ Uğur Işılak'ı seviyorum deyip hem de Ülkücüyüm diyenlere şaşırıyorum doğrusu...

Bin Sene De Okusam Ne Biliyorsun Diye Sorsalar Bana ...
    Haddimi Bilirim Derim..

AVAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    kars sarıkamış

Alıntı SoNSaNCaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hâlâ Uğur Işılak'ı seviyorum deyip hem de Ülkücüyüm diyenlere şaşırıyorum doğrusu...
    Çok haklısın murat gardaşım aynen katılıyorum .
    Bu dönek duygusal yaklaşıyor. VATAN'I SEVMEKTE DUYGUSALLIK OLMAZ ... ÜLKÜCÜDE VATAN'ı için duygusal olamaz...
    [

Uğur Işılak'a yalnızca sanatçı-müzisyen-türkücü gözüyle bakarsak mesele kalmaz gibi geliyor bana.Çok büyük bir fikir adamıydı da fikirlerinden taviz mi verdi bu adam?Neticede bir sanatçı...Müziğini yapar o, beğenen dinler beğenmeyen dinlemez.Partimizden istifa edip açıktan başka bir partinin 'yanlış hatırlamıyorsam' Genel Başkan Yardımcısı olan Genel Merkez Sanatçımızı bile Uğur Işılak kadar konuşmadık.Sanki ülkücü hareket varlığını bu adama bağlamış da o ülkücüleri hayal kırıklığına uğratmış gibi konuşuyorsunuz.Öyle bir küsmüşüz ki Uğur Işılak'a,öyle bir kırılmışız ki (bu arada insanın önemli gördüğü kişilere küseceğini,dikkate almadığı insanları küsmeye değer görmediğini hatırlatmak isterim)kalbimiz doğrulmuyor bir türlü...Ben önemsediğim kadar dinliyorum Uğur Işılak türkülerini...ve kafama asla takmıyorum onun süslü ama içi boş sözlerini...Peki siz önemsiyor musunuz onu bu kadar?

ruzgarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı BEYLERBEYİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur Işılak'a yalnızca sanatçı-müzisyen-türkücü gözüyle bakarsak mesele kalmaz gibi geliyor bana.Çok büyük bir fikir adamıydı da fikirlerinden taviz mi verdi bu adam?Neticede bir sanatçı...Müziğini yapar o, beğenen dinler beğenmeyen dinlemez.Partimizden istifa edip açıktan başka bir partinin 'yanlış hatırlamıyorsam' Genel Başkan Yardımcısı olan Genel Merkez Sanatçımızı bile Uğur Işılak kadar konuşmadık.Sanki ülkücü hareket varlığını bu adama bağlamış da o ülkücüleri hayal kırıklığına uğratmış gibi konuşuyorsunuz.Öyle bir küsmüşüz ki Uğur Işılak'a,öyle bir kırılmışız ki (bu arada insanın önemli gördüğü kişilere küseceğini,dikkate almadığı insanları küsmeye değer görmediğini hatırlatmak isterim)kalbimiz doğrulmuyor bir türlü...Ben önemsediğim kadar dinliyorum Uğur Işılak türkülerini...ve kafama asla takmıyorum onun süslü ama içi boş sözlerini...Peki siz önemsiyor musunuz onu bu kadar?
    Değerli kardeşim;

Aslında yukarıda söylediğiniz ilk cümleden baslıyarak söylediğiniz sey bu.
    QUOTE=BEYLERBEYİ;150706]Uğur Işılak'a yalnızca sanatçı-müzisyen-türkücü gözüyle bakarsak mesele kalmaz gibi geliyor bana.Çok büyük bir fikir adamıydı da fikirlerinden taviz mi verdi bu adam?Neticede bir sanatçı...Müziğini yapar o, beğenen dinler beğenmeyen dinlemez.

Mantık olarak doğru..Ancak bir farkla.!!

Ugur aşılak gibi sanatcılar masumsa AhmetKAYA'da çok masum ! o zaman.. nede olsa oda bir muzisyen oda bir şarkıcı.!!

Herşeyden önce MUZİK evrensel bir DİL'i olan sanat dalı . SANATCI ise "cılık" ekine layık olabilmek için İNSAN vasıflarını üzerinde tasıyabilecek bir karaktere sahip olması gerekirki..Topluma mal olmuş insandır SANATCI. TARAF olacaksa bile neyin ve kimin TARAFI olduğunu çok iyi bilmelidir.

Ruhi SU,Aşık MAHZUNİ gibi mezhepsel bir takım özellikleri üzerinde barındırsalar bile icraa ettikleri sanatla karakterleri örtüşmelidir..

Binlerce eser bırakmıslardır..Seversiniz sevmezsiniz ama nasıl yasadıkları,kazandıkları servet,paraya olan temayyülleride KARAKTER yapılarının bir göstergesi olmustur.. Ki bu iki saydığım isimde bizim camiamıza görüş olarak çok yakın insanlar değillerdir.!

Ama saygı duyulacak insanlardır. siz para için her kılığa girerseniz..Mesela KEMAL BURKAY gibi Kürtücülük hareketinin önde olan ismlerinden biri olan ve yurt dısında yasadığı halde oradan KÜRTCÜLÜK hareketlerine son hızla devam eden bir şairin " BİR KEDİM BİLE YOK!" eserini şarkı yapıp meshur olabiliyor toplum içinde "Minik SERCE" lakabını alabiliyorsanız Sizin vatan sevginizide sorgularlar..En azından bizim gibi vatanseverler sorgularlar..

Uğur IŞILAK beyefendide böyledir..ÜLKÜCÜ söylemler,TÜRKCÜ tonlamalarla sahne alıp meshur olacaksınız,sonrada ÜLKÜCÜ VE TÜRKCÜ düşmanı bir partinin üstelikte PKK ile kol kola girebilmiş siyasi bir organizasyonun borazanlığını yapacaksınız..!!

Şimdi Soruyorum bu nekadar AHLAKLI BİRŞEY? Bunun neresi sanatcılık?! kendisine "İmparator" lakabı takılan bu lakapla heryerde kös kös kasılan İBO! Toparlağından ne farkınız kalır?!! İbo yu anlatmaya gerek varmı? oda kendisine sarkıcı ve sanatcıyım diyorda..! (Onun Sanatına mıçayım.!! sözüm meclisten dısarı)

Demem odurki.. bizim ozanlarımızdan biri bile onun proğramlarından birine katılmıştı..Şimdi İBO bir VATANSEVERMİ?..kelin merhemi olsa başına sürer..

Sabah programlarını sunan ŞARKICI bir bayan var ismi lazım değil.!! En son 7 kere evlenip boşanmıstı KADIRGALI ! lakabıyla biliniyor.. Oda bir yerlerde dehşet bir açıklama yapmıştı ne demişti biliyormusunuz? "BEN ÜLKÜCÜYÜM!" hadi yaaa..

Ohaa yani... Lan bu karının her tarafı ÜLKÜCÜ olsa ne yazar..!! O ÜLKÜCÜ ise ben değilim anasını satayım!!

Yani..uzun lafın kısası..Bir sanatcı hangi sanatı icra ederse etsin TOPLUM'un onu izlediğini takip ettiğğini ve dinlediğini unutmayacak..karakterli olacakki ona sanatcı denilebilsin..Bir şey söylediğinde,bir mesaj verdiğinde, şu bizim "meee"leyen toplum o lafı kimin söylediğine şöyle bir bakacak..!

Yoksa değil sanatcı olmak.. onlara sanatcı diye seslenmek..Nice ADAM gibi ADAM! ama sanatcılığından taviz vermeyen insanlarada hakaret etmek demek olur.

Konumuz IŞILAK'tı değilmi..pardon! unutmuşum..neden unutmusum dersiniz? Çünkü o ADAMLIĞINI UNUTMUŞ!! (AKEPE şakşakcısı olarak) ben unutmuşum çokmu?!

Sizlerde unutun gitsin.!! Gitsin herkes kendi çöplüğünde ötsün!! AMA ÜLKÜCÜLERİ KULLANMASIN.!

Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun efendim.

ruzgarrr
    Konu ruzgarrr tarafından (09.Kasım.2010 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.

E tamam kardeşim gayet güzel anlatmışsınız.O adamlığını unutmuşsa siz de daha doğrusu biz de onu unutacağız.Ben de bunu söylüyorum işte takmayalım bu adamın dışı süslü içi boş laflarını diyorum.Özellikle kastettiğim şeyse şu; bu adamın üzerinde bu kadar çok durulursa o da kendisini bir halt oldum zanneder.Yine kendisine "meyve veren ağaç taşlanır"atasözünü yakıştırır.Ayrıca da bana göre Işılak davadan dönmedi çünkü o hiçbir zaman ülkücü olmadı.Menfaatine göre hareket eden birçok insan gibi sıradan bir şarkıcı işte.Değmez...vallahi değmez...Bu arada doğru tespitlerinize eyvallah diyorum,sağlam görüşlerinize de teşekkür ediyorum.Selametle kardeşim...

ruzgarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı BEYLERBEYİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E tamam kardeşim gayet güzel anlatmışsınız.O adamlığını unutmuşsa siz de daha doğrusu biz de onu unutacağız.Ben de bunu söylüyorum işte takmayalım bu adamın dışı süslü içi boş laflarını diyorum.Özellikle kastettiğim şeyse şu; bu adamın üzerinde bu kadar çok durulursa o da kendisini bir halt oldum zanneder.Yine kendisine "meyve veren ağaç taşlanır"atasözünü yakıştırır.Ayrıca da bana göre Işılak davadan dönmedi çünkü o hiçbir zaman ülkücü olmadı.Menfaatine göre hareket eden birçok insan gibi sıradan bir şarkıcı işte.Değmez...vallahi değmez...Bu arada doğru tespitlerinize eyvallah diyorum,sağlam görüşlerinize de teşekkür ediyorum.Selametle kardeşim...

Bende size teşekkür ederim..

çok başka pencerelerden bakmışsınız. karşınızda vatan haini varmış gibi yorumlamışsınız. ayrıştırmaya gerek yok bence. o kişi kendisini dışarı çekerse kendi bileceğidir, istemeyeni zorla içerde tutacak halimiz yok. hani Yunus, Mevlana gibi düşünmek neremizde? şimdi Ülkü Ocakları sitesinde bulunmayan sanatçıları Genel Merkez isyankar görüyor. Ozan Arif'i muhalefet diye şimdi asıp keselim mi ? Ne mozaiği ulan demişti Rahmetli Başbuğ, şimdi iyice mozaik mozaik olmaya başladık. Biz ébru olabilmeyi becerebilsek keşke kardeşlerim...
    Saygılar.

M.AsilTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart/Almanya

Kime ugur dediysek hep ugursuz cikti...
    Sır nedir?...
    Aslında kâinattaki en büyük sır "AşK" tır.
    Gönül nedir?....
    kâinatı sığdırdığımızdır.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)