Hoşgeldiniz.İyi Forumlar Dileğiyle...

Go Back   Türk İslam Ülküsüne Gönül Veren Ülkücülerinin Buluşma ve Paylaşma Otağı Ülkücü Forum > Siyaset > Serbest Siyaset Kürsüsü

Serbest Siyaset Kürsüsü Her Türlü Siyasi Görüşünüzü Burada Paylasabilirsiniz..

Seçenekler Stil
Alt 30-08-2010, 07:05 PM   #1
TÜRKLÜĞÜN VE İSLAMİYETİN SONSANCAĞI TÜRKİYE CUMHURİYETİ

SoNSaNCaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 68029
Teşekkür: 7,485
2,893 Mesajında 6,480 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 7 Ay 1 Hafta 3 Gün 9 Saat 45 Dakika 50 Saniye
Question UĞUR IŞILAK'A NEYZEN’CE CEVAP

UĞUR IŞILAK'A NEYZEN’CE CEVAP

Daha önce bilindiği gibi, ülkücü camiaya yönelik çalışmalar yaparak ülkücülere nağmeler dizen, ülkücüleri basamak olarak kullanan önce isim sonra para daha sonra yaklaşan “Evet-Hayır” referandumu ile birlikte edindiği ülkücü kimliğini AKP’ ile pazarlık konusu yapan Uğur Işılak’a
Hareket 2023’ten Neyzen’ce cevap geldi.

Kime Sorduysak seni,
Doğru cevap vermediler.
Kimi delikanlı edebiyatı yapar,
Kimi üç kuruşa satar dediler.
Kimi Paraya tapar,
Referanduma “Evet” atar dediler.
Künyesini almak için ettik AKP’ye telefon,
Şimdilik yalakamız, gelecekte kıçı tekmelik dediler.
Ülkücülere sorduk,
O hiçbir zaman ülkücü olmadı ki,
Ülkücü değil Türkücü,
Zaman, Samanyolu’nun Ülkü Tv’nin gediklisi, AKP’nin meydanlardaki düdüğü, dediler
Severmisiniz diye sorduk?
Dönek soylu, deve boylu Uğur yürüsün de endamını görelim
Biz delimiyiz Uğur Işılak gibi AKP’nin ışıldağının
İki Lafına Kanalım
AKP’nindee…
AKP’nin uğurunundaa…
Ecdadınıdaa doya, doya öpelim…

Murat ALPEREN /
hareket2023.

Bin Sene De Okusam Ne Biliyorsun Diye Sorsalar Bana ...
Haddimi Bilirim Derim..
SoNSaNCaK isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üye, SoNSaNCaK Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür etti.
ATAOĞLU (13-08-2012), AVAR (30-08-2010), böğü alp (13-08-2012), cCc_KIZIL_ELMA_cCc (12-11-2010), ergenekon kurt (13-08-2012), ruzgarrr (12-11-2010)
Alt 30-08-2010, 07:56 PM   #2

AVAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 154488
Teşekkür: 9,667
6,982 Mesajında 15,260 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 2 Yıl 7 Ay 2 Hafta 4 Gün 20 Saat 49 Dakika 56 Saniye

Yetmedi mi bu garip milletin yıllardır çektiği? Yetmedi mi?... Yetmemiş demek ki Politika yalan demektir. Fakat yalana ihanet katarak rüştünü ıspat etmiş, aldığı cesaret ödülü boynuz'un hakkını vermiştir. İşte bu noktada, Uğur Işılak'ın verdiği destek, insanlarımızın bozulan kısmına ışık tutuyor.Çirkefliğin, şerefsizliğin, kahpeliğin büyük boyutlara tırmanarak, DÖNEKKUğur Işılak ve benzerlerinin şahsında pis pis sırıttığına şahit oluyoruz.

Konu AVAR tarafından (30-08-2010 Saat 07:58 PM ) değiştirilmiştir.
AVAR isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üye, AVAR Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür etti.
ATAOĞLU (13-08-2012), böğü alp (13-08-2012), ergenekon kurt (13-08-2012), ruzgarrr (12-11-2010), SoNSaNCaK (09-11-2010)

Alt 09-11-2010, 02:27 AM   #3
TÜRKLÜĞÜN VE İSLAMİYETİN SONSANCAĞI TÜRKİYE CUMHURİYETİ

SoNSaNCaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 68029
Teşekkür: 7,485
2,893 Mesajında 6,480 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 7 Ay 1 Hafta 3 Gün 9 Saat 45 Dakika 50 Saniye

Hâlâ Uğur Işılak'ı seviyorum deyip hem de Ülkücüyüm diyenlere şaşırıyorum doğrusu...

Bin Sene De Okusam Ne Biliyorsun Diye Sorsalar Bana ...
Haddimi Bilirim Derim..
SoNSaNCaK isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üye, SoNSaNCaK Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür etti.
ATAOĞLU (13-08-2012), AVAR (09-11-2010), böğü alp (13-08-2012), ergenekon kurt (13-08-2012), ruzgarrr (12-11-2010)
Alt 09-11-2010, 04:14 PM   #4

AVAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 154488
Teşekkür: 9,667
6,982 Mesajında 15,260 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 2 Yıl 7 Ay 2 Hafta 4 Gün 20 Saat 49 Dakika 56 Saniye

SoNSaNCaK Kullanıcı Adlı Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hâlâ Uğur Işılak'ı seviyorum deyip hem de Ülkücüyüm diyenlere şaşırıyorum doğrusu...
Çok haklısın murat gardaşım aynen katılıyorum .
Bu dönek duygusal yaklaşıyor. VATAN'I SEVMEKTE DUYGUSALLIK OLMAZ ... ÜLKÜCÜDE VATAN'ı için duygusal olamaz...
ergenekon kurt (13-08-2012)
Alt 09-11-2010, 04:31 PM   #5

BEYLERBEYİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 620
Teşekkür: 40
21 Mesajında 61 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 1 Hafta 2 Gün 17 Dakika 16 Saniye

Uğur Işılak'a yalnızca sanatçı-müzisyen-türkücü gözüyle bakarsak mesele kalmaz gibi geliyor bana.Çok büyük bir fikir adamıydı da fikirlerinden taviz mi verdi bu adam?Neticede bir sanatçı...Müziğini yapar o, beğenen dinler beğenmeyen dinlemez.Partimizden istifa edip açıktan başka bir partinin 'yanlış hatırlamıyorsam' Genel Başkan Yardımcısı olan Genel Merkez Sanatçımızı bile Uğur Işılak kadar konuşmadık.Sanki ülkücü hareket varlığını bu adama bağlamış da o ülkücüleri hayal kırıklığına uğratmış gibi konuşuyorsunuz.Öyle bir küsmüşüz ki Uğur Işılak'a,öyle bir kırılmışız ki (bu arada insanın önemli gördüğü kişilere küseceğini,dikkate almadığı insanları küsmeye değer görmediğini hatırlatmak isterim)kalbimiz doğrulmuyor bir türlü...Ben önemsediğim kadar dinliyorum Uğur Işılak türkülerini...ve kafama asla takmıyorum onun süslü ama içi boş sözlerini...Peki siz önemsiyor musunuz onu bu kadar?

[Üye Olmadan Linkleri Göremessiniz 10 Saniyede. TurkislamDevletleri.Com Üyesi Olmak için TIKLAYINIZ...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremessiniz 10 Saniyede. TurkislamDevletleri.Com Üyesi Olmak için TIKLAYINIZ...]

BEYLERBEYİ isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üye, BEYLERBEYİ Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür etti.
ergenekon kurt (13-08-2012), SoNSaNCaK (12-11-2010)
Alt 09-11-2010, 09:26 PM   #6

ruzgarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 47680
Teşekkür: 8,274
1,615 Mesajında 4,756 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 10 Ay 2 Hafta 4 Gün 19 Saat 53 Dakika 10 Saniye

BEYLERBEYİ Kullanıcı Adlı Üyeden Alıntı Mesajı göster
Uğur Işılak'a yalnızca sanatçı-müzisyen-türkücü gözüyle bakarsak mesele kalmaz gibi geliyor bana.Çok büyük bir fikir adamıydı da fikirlerinden taviz mi verdi bu adam?Neticede bir sanatçı...Müziğini yapar o, beğenen dinler beğenmeyen dinlemez.Partimizden istifa edip açıktan başka bir partinin 'yanlış hatırlamıyorsam' Genel Başkan Yardımcısı olan Genel Merkez Sanatçımızı bile Uğur Işılak kadar konuşmadık.Sanki ülkücü hareket varlığını bu adama bağlamış da o ülkücüleri hayal kırıklığına uğratmış gibi konuşuyorsunuz.Öyle bir küsmüşüz ki Uğur Işılak'a,öyle bir kırılmışız ki (bu arada insanın önemli gördüğü kişilere küseceğini,dikkate almadığı insanları küsmeye değer görmediğini hatırlatmak isterim)kalbimiz doğrulmuyor bir türlü...Ben önemsediğim kadar dinliyorum Uğur Işılak türkülerini...ve kafama asla takmıyorum onun süslü ama içi boş sözlerini...Peki siz önemsiyor musunuz onu bu kadar?
Değerli kardeşim;

Aslında yukarıda söylediğiniz ilk cümleden baslıyarak söylediğiniz sey bu.
QUOTE=BEYLERBEYİ;150706]Uğur Işılak'a yalnızca sanatçı-müzisyen-türkücü gözüyle bakarsak mesele kalmaz gibi geliyor bana.Çok büyük bir fikir adamıydı da fikirlerinden taviz mi verdi bu adam?Neticede bir sanatçı...Müziğini yapar o, beğenen dinler beğenmeyen dinlemez.

Mantık olarak doğru..Ancak bir farkla.!!

Ugur aşılak gibi sanatcılar masumsa AhmetKAYA'da çok masum ! o zaman.. nede olsa oda bir muzisyen oda bir şarkıcı.!!

Herşeyden önce MUZİK evrensel bir DİL'i olan sanat dalı . SANATCI ise "cılık" ekine layık olabilmek için İNSAN vasıflarını üzerinde tasıyabilecek bir karaktere sahip olması gerekirki..Topluma mal olmuş insandır SANATCI. TARAF olacaksa bile neyin ve kimin TARAFI olduğunu çok iyi bilmelidir.

Ruhi SU,Aşık MAHZUNİ gibi mezhepsel bir takım özellikleri üzerinde barındırsalar bile icraa ettikleri sanatla karakterleri örtüşmelidir..

Binlerce eser bırakmıslardır..Seversiniz sevmezsiniz ama nasıl yasadıkları,kazandıkları servet,paraya olan temayyülleride KARAKTER yapılarının bir göstergesi olmustur.. Ki bu iki saydığım isimde bizim camiamıza görüş olarak çok yakın insanlar değillerdir.!

Ama saygı duyulacak insanlardır. siz para için her kılığa girerseniz..Mesela KEMAL BURKAY gibi Kürtücülük hareketinin önde olan ismlerinden biri olan ve yurt dısında yasadığı halde oradan KÜRTCÜLÜK hareketlerine son hızla devam eden bir şairin " BİR KEDİM BİLE YOK!" eserini şarkı yapıp meshur olabiliyor toplum içinde "Minik SERCE" lakabını alabiliyorsanız Sizin vatan sevginizide sorgularlar..En azından bizim gibi vatanseverler sorgularlar..

Uğur IŞILAK beyefendide böyledir..ÜLKÜCÜ söylemler,TÜRKCÜ tonlamalarla sahne alıp meshur olacaksınız,sonrada ÜLKÜCÜ VE TÜRKCÜ düşmanı bir partinin üstelikte PKK ile kol kola girebilmiş siyasi bir organizasyonun borazanlığını yapacaksınız..!!

Şimdi Soruyorum bu nekadar AHLAKLI BİRŞEY? Bunun neresi sanatcılık?! kendisine "İmparator" lakabı takılan bu lakapla heryerde kös kös kasılan İBO! Toparlağından ne farkınız kalır?!! İbo yu anlatmaya gerek varmı? oda kendisine sarkıcı ve sanatcıyım diyorda..! (Onun Sanatına mıçayım.!! sözüm meclisten dısarı)

Demem odurki.. bizim ozanlarımızdan biri bile onun proğramlarından birine katılmıştı..Şimdi İBO bir VATANSEVERMİ?..kelin merhemi olsa başına sürer..

Sabah programlarını sunan ŞARKICI bir bayan var ismi lazım değil.!! En son 7 kere evlenip boşanmıstı KADIRGALI ! lakabıyla biliniyor.. Oda bir yerlerde dehşet bir açıklama yapmıştı ne demişti biliyormusunuz? "BEN ÜLKÜCÜYÜM!" hadi yaaa..

Ohaa yani... Lan bu karının her tarafı ÜLKÜCÜ olsa ne yazar..!! O ÜLKÜCÜ ise ben değilim anasını satayım!!

Yani..uzun lafın kısası..Bir sanatcı hangi sanatı icra ederse etsin TOPLUM'un onu izlediğini takip ettiğğini ve dinlediğini unutmayacak..karakterli olacakki ona sanatcı denilebilsin..Bir şey söylediğinde,bir mesaj verdiğinde, şu bizim "meee"leyen toplum o lafı kimin söylediğine şöyle bir bakacak..!

Yoksa değil sanatcı olmak.. onlara sanatcı diye seslenmek..Nice ADAM gibi ADAM! ama sanatcılığından taviz vermeyen insanlarada hakaret etmek demek olur.

Konumuz IŞILAK'tı değilmi..pardon! unutmuşum..neden unutmusum dersiniz? Çünkü o ADAMLIĞINI UNUTMUŞ!! (AKEPE şakşakcısı olarak) ben unutmuşum çokmu?!

Sizlerde unutun gitsin.!! Gitsin herkes kendi çöplüğünde ötsün!! AMA ÜLKÜCÜLERİ KULLANMASIN.!

Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun efendim.

ruzgarrr

Konu ruzgarrr tarafından (09-11-2010 Saat 09:32 PM ) değiştirilmiştir.
ruzgarrr isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üye, ruzgarrr Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür etti.
AVAR (09-11-2010), böğü alp (13-08-2012), cCc_KIZIL_ELMA_cCc (12-11-2010), ergenekon kurt (13-08-2012), GÜNTÜLÜ (13-08-2012), SoNSaNCaK (12-11-2010), TüRKİSLaM (09-11-2010)
Alt 10-11-2010, 02:32 PM   #7

BEYLERBEYİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 620
Teşekkür: 40
21 Mesajında 61 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 1 Hafta 2 Gün 17 Dakika 16 Saniye

E tamam kardeşim gayet güzel anlatmışsınız.O adamlığını unutmuşsa siz de daha doğrusu biz de onu unutacağız.Ben de bunu söylüyorum işte takmayalım bu adamın dışı süslü içi boş laflarını diyorum.Özellikle kastettiğim şeyse şu; bu adamın üzerinde bu kadar çok durulursa o da kendisini bir halt oldum zanneder.Yine kendisine "meyve veren ağaç taşlanır"atasözünü yakıştırır.Ayrıca da bana göre Işılak davadan dönmedi çünkü o hiçbir zaman ülkücü olmadı.Menfaatine göre hareket eden birçok insan gibi sıradan bir şarkıcı işte.Değmez...vallahi değmez...Bu arada doğru tespitlerinize eyvallah diyorum,sağlam görüşlerinize de teşekkür ediyorum.Selametle kardeşim...

BEYLERBEYİ isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üye, BEYLERBEYİ Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür etti.
AVAR (10-11-2010), böğü alp (13-08-2012), ergenekon kurt (13-08-2012), ruzgarrr (10-11-2010), SoNSaNCaK (12-11-2010)
Alt 10-11-2010, 03:33 PM   #8

ruzgarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 47680
Teşekkür: 8,274
1,615 Mesajında 4,756 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 10 Ay 2 Hafta 4 Gün 19 Saat 53 Dakika 10 Saniye

BEYLERBEYİ Kullanıcı Adlı Üyeden Alıntı Mesajı göster
E tamam kardeşim gayet güzel anlatmışsınız.O adamlığını unutmuşsa siz de daha doğrusu biz de onu unutacağız.Ben de bunu söylüyorum işte takmayalım bu adamın dışı süslü içi boş laflarını diyorum.Özellikle kastettiğim şeyse şu; bu adamın üzerinde bu kadar çok durulursa o da kendisini bir halt oldum zanneder.Yine kendisine "meyve veren ağaç taşlanır"atasözünü yakıştırır.Ayrıca da bana göre Işılak davadan dönmedi çünkü o hiçbir zaman ülkücü olmadı.Menfaatine göre hareket eden birçok insan gibi sıradan bir şarkıcı işte.Değmez...vallahi değmez...Bu arada doğru tespitlerinize eyvallah diyorum,sağlam görüşlerinize de teşekkür ediyorum.Selametle kardeşim...

Bende size teşekkür ederim..

ruzgarrr isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üye, ruzgarrr Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür etti.
böğü alp (13-08-2012), GÜNTÜLÜ (13-08-2012), SoNSaNCaK (12-11-2010)
Alt 12-11-2010, 04:14 PM   #9

BozkurtReis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 40
Teşekkür: 0
2 Mesajında 3 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 1 Saat 2 Dakika 15 Saniye

çok başka pencerelerden bakmışsınız. karşınızda vatan haini varmış gibi yorumlamışsınız. ayrıştırmaya gerek yok bence. o kişi kendisini dışarı çekerse kendi bileceğidir, istemeyeni zorla içerde tutacak halimiz yok. hani Yunus, Mevlana gibi düşünmek neremizde? şimdi Ülkü Ocakları sitesinde bulunmayan sanatçıları Genel Merkez isyankar görüyor. Ozan Arif'i muhalefet diye şimdi asıp keselim mi ? Ne mozaiği ulan demişti Rahmetli Başbuğ, şimdi iyice mozaik mozaik olmaya başladık. Biz ébru olabilmeyi becerebilsek keşke kardeşlerim...
Saygılar.

BozkurtReis isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
BozkurtReis Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür eden Üyeler:
ergenekon kurt (13-08-2012)
Alt 12-11-2010, 04:38 PM   #10

M.AsilTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rep Puanı: 914
Teşekkür: 21
50 Mesajında 88 Defa Teşekkür Edildi
Çevrimiçi Olduğu Toplam Süre: 1 Gün 13 Saat 17 Dakika 46 Saniye

Kime ugur dediysek hep ugursuz cikti...
kâinatı sığdırdığımızdır.
M.AsilTÜRK isimli Üye şimdilik çevrimdışı konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üye, M.AsilTÜRK Kullanıcı Adlı Üyeye Bu Mesajı için Teşekkür etti.
AVAR (12-11-2010), ergenekon kurt (13-08-2012), GÜNTÜLÜ (13-08-2012), ruzgarrr (12-11-2010), SoNSaNCaK (12-11-2010)

Bookmarks

Etiketler
cevap, iŞilaka, neyzenand#8217ce, uğur

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil